Ana Sayfa Blog Kastamonu Web Tasarım

Kastamonu Web Tasarım

İnternet, çağımızda iyice yaygınlaşıp hayatımızda vazgeçilmez bir hale gelmiştir. İnsanlar artık internetsiz bir yaşam düşünemez hale gelmişlerdir. Firmalar artık işlerini internet ortamına taşımaya başlamışlardır. Öyle ki web üzerinden kendilerine yeni iş alanları bulmaya başlamışlardır. Tabi ki internet ortamına girişin ilk aşaması olarak bir internet sitesine ihtiyaç duyulmaktadır. Bu ihtiyacı karşılayabilmek içinde pek çok web tasarım şirketi açılmaya başlamıştır. Bu web tasarım şirketlerinin çalışma stratejileri birbirlerinden bir hayli farklıdır. Ankara web tasarım şirketleri ayrılacak olursa genel itibari ile 3 grup oluştururlar.

Kastamonu Web Tasarım Firmaları İncelemesi

Bir grup web tasarım şirketleri, bedava web tasarım adı altında müşteri toplamayı düşünmüşlerdir. Tabi ki durum göründüğü gibi değildir. Bedava web tasarım diyerek hosting, domain, reklamsız sürüm ve buna benzer nedenlerle sizden ücretler talep edeceklerdir. Web tasarım firmalarının birinci grubu, size kar edeceğinizi düşündürtse de esasında durum öyle değildir. Saydığım işlemlerin ücreti sandığınızdan çok daha çıkabilir. Web sitesinin hazırlanması, internet ortamına aktarılmadığı sürece hiç bir işe yaramayacaktır.

Kastamonu web tasarım şirketleri için oluşturulacak ikinci grup ise sabit tasarım yapmakta olan firmalardır. Bu firmalar, akla gelebilecek her alanda aynı tasarımı kullanmaktadırlar. Tasarım sabit olduğu için verilen ücretlerde nerdeyse sabittir. Bu durumun eksik yanı her web tasarımın, her alana uyumlu olmamasıdır. Örnek verecek olursak, bir avukata yapılacak web tasarımla anaokuluna yapılacak tasarım kesinlikle farklı olmalıdır. Herkeste olan tasarım sizi diğer şirketlerden farklı kılmayacaktır.

En iyi hizmeti butik web tasarım hizmeti sunan şirketlerden alabilirsiniz. Bazı firmalar internet sitesi ile alakalı yaşayacağınız sorunlarda destek talebi sistemini kullanırlar. Web sitesindeki sorunu çözmek için destek talebi oluşturup beklemekten başka hiç bir çareniz yoktur. Bu sistem, acil durumlarda sizin büyük bir sorun oluşturabilir. Bu tip standart dediğimiz firmaların kesin tasarım çizgileri vardır. Ama butik ajanslar, sizin istek ve zevklerinize önem verirler. Asıl amaçları, bir internet sitesini hızlı bir şekilde bitirip diğerine geçmek değildir. Amaçları, nasıl bir tasarım yapacakları ve bu tasarımı firmayla nasıl bağdaştıracağını düşünerek çalışmaktır. Kastamonu web tasarım şirketleri çoğu zaman butik ajanslar olarak hizmetini sürdürmektedirler.

Dijital Ajanslar Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Çeşitli Araştırmalardan yola çıkıldığında Kastamonu Web Tasarım en temeli arama kelimesinde başarı gösteren pek çok firma, çalışma hayatında da müşteri memnuniyetini yüksek tutan firmalar arasındadır. “Aslan yattığı yerden belli olur” ata sözünü ilke edinerek, evvela kendi çalışma alanını ve dijital platformlarını güncel ve kolay ulaşılabilir tutan ajanslar, müşterilerine de aynı itinayı göstererek daha nitelikli ve itinalı çalışmalar yapmaktadır.

 

Web tasarım denildiğinde pek çok kullanıcının kafasında az çok bir şeyler canlansa bile, çok büyük bir derya deniz olduğunun farkında olmayan çok kişi var diyebiliriz. Profesyonel bir biçimde hazırlanmış olan bir internet sitesi ile bir kaç saat içinde hazırlanmış kolay bir internet sitesini kıyaslamak bile olanaklı değildir. Profesyonel internet sitesi ile Google da daha hızlı yükselme görülürken, hem de sitenize giren kullanıcılar tarafından daha fazla güven kazanılmaktadır. Güvenin, bir siparişi vermek için karar verirken en önemli unsur olduğunu da göz önünde bulundurmak gerekir. Tüm bunlar incelendiğinde deneyimli ve işinde uzman firmalarla çalışmak daima daha yerinde  karar olacaktır.

Firma Seçiminde Dikkat Etmeniz Gerekenler

Kastamonu web tasarım şirketleri arasında bir seçim yapmak istediğinizde  belirli kriterleriniz olması gerekiyor. Bu kriterleri madde madde sıralayacak olursak:

  1. Firmanın Referansları (Tasarımların Göze Hitap Edip / Etmediği)
  2. Firmanın Google Yorumları ve Şikayet Var Sayfasında, Şikayet Var mı Yok mu İncelenmesi
  3. Firmanın Vereceği Hizmetler ve Hizmet Sonrası Destekler Neler

Firmanın Hizmetleri İçin Talep Ettiği Fiyatlar biçiminde dört en temel başlıkta inceleme yapabiliriz. Bu şartlar dikkatli bir biçimde incelendiğinde doğru firma ile anlaşma yapma şansınız daha çok artacaktır. Doğru bir firma ile çalıştığınızdan emin olduğunuz takdirde, güzel sonuçlar için gün saymaya başlayabilirsiniz. Web tasarım ve diğer sunduğumuz tüm hizmetler hakkında sormak istedikleriniz varsa bedava dağıttığı danışmanlık hizmetlerimizden hemen yararlanabilirsiniz. Ücretsiz Danışmanlık hizmetimiz için WhatsApp Destek hattımızı şimdi kullanabilirsiniz.

Doğru bir internet sitesini kime yaptıracağınıza karar verip, internet sitenizin hazırlanması için start verdiyseniz bir sonraki adım dijital pazarlama çalışmasıdır. Sürekli ismi geçen bu “dijital pazarlama nedir?” derseniz yazımıza bir göz atabilirsiniz. Web sitenizin ve sosyal ağ hesaplarınızın doğru şekilde yönetilmesi bir hayli önemlidir. Doğru müşterilere firmanızı tanıtabilmek istiyorsanız uzman web tasarım hizmetinin yanında dijital pazarlama hizmeti de muhakkak almalısınız. Alanında profesyonel kişiler ile çalıştığınızda firmanızdaki değişimi sizde net bir biçimde göreceksiniz.

Ajans ve Freelancer Arasındaki Farklar Nelerdir?

Web tasarım hizmeti almak için araştırmalara başladığınızda karşınıza pek çok seçenek çıkacaktır. Bu alternatifler arasında “aynı işi daha ucuza yapacağını” iddia eden kişilerde fazlası ile yer almaktadır. Bunu söyleyenler genelde evden çalışan, boş vakitlerinde web tasarım hizmeti sunan kısaca “freelancer” biçiminde isimlendirdiğimiz kişiler söylemektedir. Freelancer şekilde çalışan kişilerin herhangi bir masrafı, giderleri olmadığı için bu işe bütünüyle ek gelir ya da harçlık gözüyle bakarlar. Yapacakları işe uygun fiyatlar vererek günü kurtaracak şekilde, olabilecek en kısa bir süre içinde internet sitesini hazırlayıp teslim ederler. Daha sonra herhangi bir sorunla karşılaştığınızda, karşınızda bir muhatap bulamamanız kuvvetle muhtemeldir. Çünkü freelancer çalışan kişiler genel olarak sabit bir işte çalışmaktadır ya da öğrencidir. Siz sorunla karşılaştığınız zaman, sitenizi yapan insanın başka işleri olacağı için size gerekli hizmeti veremeyecektir.

Ajansların Çalışma Sistemi

Ajanslar ise bir hizmet sunarken, günü kurtarmak için değil kendisine referans olabilecek, memnun bir müşteri kazanmak ister. Bu yüzden web sitenizi yaparken sizin istek ve arzularınıza daha fazla önem gösterir. Firmanızı en iyi biçimde temsil edecek bir web tasarım sunar. Olası problemleri daha olmadan önlemek için devamlı çalışan bir ekip mevcuttur. Buna rağmen bir sorun yaşandığında ya da eklemeler yapılması gerektiğinde mesai saatleri içerisinde, hemen ulaşabileceğiniz bir müşteri hizmetleri yine mevcuttur. Bir internet sitesi yaptırırken ucuza yaptırmayı tercih ederek tekrar tekrar internet sitesi yaptırarak daha fazla para harcamak yerine bir kere ödeme yapıp uzman bir hizmet almanızı öneri ederiz.

 

Freelancer şekilde çalışan kişiler arasında işini hakkıyla yapan kişiler azda olsa elbette vardır. Buna karşılık Ankara web tasarım şirketleri arasında da ajans ilkelerine uygun çalışmayan firmalar bulunur. Doğru ajansı tercih ettiğiniz sürece güzel bir hizmet alacağınızdan emin olabilirsiniz. Sonuç olarak yeni nesil ticaretin olmazsa olması, dijitalleşme yolunda doğru adımları atacağınız, fikir ve tavsiyeler alacağınız partnerinizi seçerken daha dikkatli olmanızı öneririz.

Kastamonu Web Tasarım Firmaları Arasındaki Fiyat Farkları

Kastamonu web tasarım şirketleri arasında araştırmalar yaparken hangi konulara bakacağınızı söyledik. Fakat aynı özelliklerde hizmet için farklı fiyatlar veren firmalar olduğunu görebilirsiniz. Kağıt üstünde verilecek hizmet aynı ama fiyat farklı ise biraz daha dikkatli olmalısınız. Web tasarım piyasasında masraftan çok, emek yani zaman gerektiren bir hizmet verildiği için fiyat değişiklik gösterebilmektedir.

 

Ucuz fiyat, orta fiyat ve yüksek fiyat biçiminde üç fiyat teklifini ele alalım. Ucuz fiyat veren firma, firma içindeki masraflarını karşılamak için, normalde bir işin yapılış süresi 1 hafta ise 2 güne sığdırmak için uğraşır. Daha fazla iş alarak “sürümden kazanma” mantığı ile hizmet sunar. Normalde bir hafta süre ile daha şık ve eksiksiz bir hizmet verilecekken, 2 günde, sizin gördüğünüz kısmı güzel ama arka planda kodlama kısmında eksikleri olan bir sistem size teslimi yapılır. En baştan bu şekilde sorunlu başlayan sistem, zamanla size sorunlar yaşatmaya başlayacaktır. Firma “sürümden kazanma” amacı ile çalışmakta olduğu için sizin problemlerinız ile de yeteri kadar ilgilenemeyecektir. Uzun vade de bakıldığında ise almış olduğunuz hizmeti verimli kullanamayacağınız için paranız boşa gitmiş olacaktır.

 

Orta ve Yüksek Fiyat Teklifi Arasındaki Farklar

Orta fiyat veren firma, biraz karından ödün vererek, biraz da masrafları diğer firmalara göre daha az olduğu için doğru hizmeti sunmayı hedeflemektedir. Vereceği hizmetin süresi bir hafta ise bir hafta zaman ayırarak eksiksiz bir biçimde projeyi sizlere teslim eder. İş yoğunluğu ekibine göre normal seviyelerde olduğu için, ilerleyen zamanlarda herhangi bir sorun olduğunda hızlı çözüm üretirler. Verdiğini paranın karşılığını da sizi tatmin edecek ölçüde almış olursunuz.

 

Yüksek fiyat veren Kastamonu web tasarım ofisi, daha fazla kar etmek istediği ya da masraflarının diğer firmalara göre daha çok olduğu için fiyatlarını bu biçimde belirlemiş olabilirler. Bunun dışında gerçekten üst düzey kalitede bir hizmet sunabilmek adına da bu biçimde fiyatlandırma yapıyor olabilirler. Üst düzey hizmet derken nelerden bahsediyoruz kısaca anlatalım… Örneğin bir hizmet süresi bir hafta ise firma bu hizmet için 10-14 gün zaman ayırır. Hizmet bittiğinde ayrıntılı olarak incelemeler, testler yapar. Müşterinin görüşlerine daha fazla değer vererek müşterinin istediği tüm değişiklikleri yapar.  İleride bir sorun olması düşük bir ihtimaldir fakat bir sorun olduğunda daha hızlı çözümler üretilir.

 

Yukarıda incelediğimiz üç fiyat biçiminde de aynı altyapıya, aynı hosting özelliklerine ve aynı teknik özelliklerinde olduğunu varsayarak yaptık. Genelleme yaparak yapmış olduğumuz değerlendirmeler daima aynı olmayabilir. Ama genel anlamda bakıldığı zaman düşük fiyat karlı gibi görülse de daima olduğu gibi düşün fiyat hem zaman, hem de para kaybına yol açacaktır. Web tasarımda uzman hizmet verecek doğru firmaları bulmanız temennisi ile…

 

Kastamonu Web Tasarım Hizmetine Neler Dahil?

Kastamonu web tasarım hizmeti almak arzu ettiğiniz de pek çok farklı özellikler ile karşılaşabilirsiniz. Extra Bilişim ailesi olarak, bir internet sitesi yaptırmak arzu ettiğinizde sizleri uğraştırmamak adına gerekli her şeyi biz üstleniyoruz. Web siteniz için gereken hosting, domain alım işlemlerini biz gerçekleştiriyoruz. Siteniz için gerekli kategorileri, ürün fotoğraflarını vermeniz sitenin oluşması için yeterli oluyor. Bir hizmet almak arzu ettiğinizde genel açıdan hizmetimize, domain & hosting siparişi, sitenin temel düzeni, içeriklerin doğru biçimde girilmesi, site içi arama motoru optimizasyonu ayarlarının yapılması, haritaların eklenmesi, gerekli formların eklenmesi, canlı destek aracının eklenmesi gibi özellikler dahil olmaktadır. Bu sayede siz hiç uğraşmadan, fazla vakit ayırmadan, modern ve şık bir internet sitesine sahip olmuş olursunuz. Doğru ve nitelikli bir hizmet almak için bizlere canlı destek kısmından yazabilirsiniz.

#kastamonu web tasarim #kastamonu web #web tasarim #e ticaret sitesi #kastamonu web sitesi
0 (850) 304 74 14Ürünlerimiz hakkında detaylı bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz.
Kastamonu Web Tasarım
Whatsapp İletişim